زنان با اعتماد به نفس چیجوری رفتار می کنن 

اعتماد به نفس یا خودباوری، ارزشیه که افراد واسه تواناییا، افکار و عقاید خود قائل می شن. این ویژگی که در چهره، رفتار و حرکات نمود پیدا می کنه، از عوامل مهم جذابیتِ خانوما به حساب اومده و باعث می شه بقیه از بودن در کنار اینجور زنانی حس خوبی داشته باشن. در این مقاله به ۹ ویژگی مهمِ زنان با اعتماد به نفس، اشاره شده.

۱. نقاط ضعف خود رو قبول می کنن

«هیچکی کامل نیس.» هر چند این جمله تکراری رو زیاد شنیده ایم، ولی خیلی از ما به اون باور قلبی نداریم. از ویژگیای روشن زنان با اعتماد به نفس، «خودآگاهی» است. اونا با آگاهی به این موضوع که قبول کردن ضعفای شون چقدر به محو شدن اونا کمک می کنه، کمبودای خود رو قبول می کنن و با تکیه بر نقاط قوت، واسه بهبود نقاط ضعف خود سعی می کنن. اونا خود رو همونجوریکه هستن دوست دارن و وقت و زمان خود رو صرف بی مشکل بودن و بهترین بودن نمی کنن.

۲. قدرت «نه گفتن» دارن

زنان با اعتماد به نفس می تونن مخالفت خود رو خیلی روشن و البته خیلی قابل احترام بگن.

اونا رُک و صادق هستن و وعدهای بی جا نمی دن؛ چون حقیقت رو بر دروغ مصلحتی و رفتار عجیب بعد از اون ترجیح میدن. به جای انجام کارایی که بقیه رو خشنود می کنه، ترجیح میدن وقت شون رو صرف اموری کنن که واقعا از اون لذت می برن.

۳. شنونده ی خوبی هستن

این زنان در حالی که به قضاوتای خود ایمان دارن، به اعلام نظر بقیه هم خوب گوش میدن. اونا حتما تموم چیزی که رو که می شنون، دوست ندارن ولی از شنیدن دریغ نمی کنن. فکر می کنن انتقاد سازنده و گوش دادن به نظرات بقیه، راهی خوب واسه رسیدن به حل و فصل موضوعاته.

۴. هم رنگ جماعت نمی شن

زنان با اعتماد به نفس در جستجوی علایق داخلی خود هستن و هیچوقت واسه جلب رضایت دور و بریا هم رنگ جماعت نمی شن. اونا به اندازه کافی شجاع هستن که تنها خود رو در نظر بگیرن و هیچ بعضی وقتا کاری رو که به اون باور قلبی ندارن انجام نمی دن.

۵. با شکستای عاطفی مقابله می کنن

زنان با اعتماد به نفس، به اندازه کافی قوی هستن که اگه رابطه عاطفی شون با شکست روبرو شد خود رو نجات دن. اونا به شکست عشقی به عنوان یک تجربه نگاه می کنن و همیشه در جستجوی فرصتای خوب هستن. باورشون اینه که لایق رابطه ای عالی هستن و اجازه نمی دن گذشته، در زندگی حال شون اثر منفی بزاره.

۶. از بقیه کمک می گیرن

زنان با اعتماد به نفس میدونن که انجام تموم کارا به تنهایی ممکن نیس. اونا باور دارن که کمک گرفتن از بقیه چیزی طبیعی بوده و نه تنها نشونه ضعف نیس، بلکه بیان گر قدرت در به دست آوردن خواستهای شونه.

۷. احساسات خود رو میگن

زنان با اعتماد به نفس هیچوقت احساسات شون رو در خود حبس نمی کنن و بی توجه به موقعیت و واکنش بقیه، می کوشند هیجان و احساس خود رو نشون بدن.

۸. خود رو می بخشن

احساس گناه تنها هیجانی موقتی و گذرا واسه بررسی رفتار و کردار، سعی واسه تصحیح کردن اشتباهات و در آخر عذر خواهیه. این احساس بد رو هیچوقت نباید تو ذهن انبار کرد. زنان با اعتماد به نفس، تقصیرات و اشتباهات خود رو قبول می کنن، راه هایی واسه اصلاح اونا پیدا می کنن و بعد از اونا خلاص می شن.

۹. از بقیه حمایت می کنن

زنان با اعتماد به نفس باور دارن که موفقیتِ بقیه مانع موفقیت و پیروزی اونا نیس. از بلندپروازی بقیه خوشحال می شن و با تقسیم تجربه های خود و تشویقای رو راست و صمیمانه، بقیه رو در رسیدن به اهداف شون حمایت می کنن.

جمع بندی:

این نکته رو همیشه در نظر داشته باشین که اعتماد به نفس موجب رشد شما می شه. مورد ۶ رو به یاد بیارین. مهارت در این مورد کلید شما واسه رسیدن به وضعیت مطلوب هستش.

برگرفته از: huffingtonpost.com