زبون بدن زنان با اعتماد به نفس چیجوریه؟ 

 

ر قرارهای آشنایی، دنیای کسب وکار و در موقعیتای اجتماعی، زنان باید نشون بدن که به اندازه کافی اعتمادبه نفس دارن. زبون بدن وسیله خوبی واسه نمایش قدرت و اختیاره. زنان در اجرا زبون بدن باید بعضی بایدها و نبایدها رو رعایت کنن. در این مطلب، شما رو با زبون بدن زنان با اعتماد به نفس آشنا می کنیم.

 

نبایدها

۱. سرجنبانک نباشید

یکی از اشتباهای عادی زنا تکان دادن بیش ازاندازه ی سر به نشونه توجه و تأیید طرف مقابل در مکالماته. از دید شخصی خارج از بحث، این کار شما رو کمی مثل عروسکای سرجنبانک می کنه! البته تکان دادن سر اهمیت زیادی داره و نبود اون ممکنه نشونه بی توجهی به طرف مقابل باشه. تأیید با سر می تونه نشونه دوستی و صمیمیت باشه اما ممکنه این پیام رو منتقل کنه که می شه شما رو خیلی آسون قانع کرد. تکان دادن سر به نشونه تأیید نباید وضعیت پیش فرض تون باشه، تنها هنگامی به راستی با کسی موافقید با تکانِ سر اونو نشون بدین.

۲. لبخندتان ساختگی نباشه

دخترها در سن نوجوانی یاد می گیرن واسه اینکه مورد پسند باشن، «لبخند بزنن و سر تکان دن»، اما لبخند ساختگی نه تنها نشونه ضعف بلکه نشونه دوروییه. پس به جای لبخندی ماسیده روی صورت، مرواریدهای خوشگل تون رو فقط در رویارویی اول یا هنگامی که واقعا نکته ای خوب نظرتون رو جلب می کنه، نمایان کنین. این جور لبخند تون به دل می شینه.

۳. از بالای عینک به بقیه خیره نشید

شاید در دور تون کسائی رو دیده باشین که از بالای عینک شون به بقیه خیره می شن. این کار پیام خودبرتربینی و کوچیک شمردن رو به بقیه منتقل می کنه. پس اگه عینک میزنین، این جور به بقیه نگاه نکنین چون شما رو دورازدسترس و افاده ای جلوه می ده.

۴. با لباسا و زیور آلات تون ور نروید

زنا وقتی عصبی هستن با موها یا جواهرآلات شون بازی می کنن یا با لباس هاشون وَر می رن. این کار نشونه اعتماد به نفس پایینه. شاید در موقعیتای غیررسمی بازی با موهاتون کار مقبولی باشه اما در موقعیتای کاری و قرارهای حرفه ای از این کار خودداری کنین چون هیچ نشانی از توانمندی حرفه ای به همراه نداره.

۵. به حالت دست تون دقت کنین

زنا معمولا تمایل دارن درحالی که کج وایس تاده ان و دستی به کمر زده ان، مچ دست دیگر رو طوری شُل آزاد کنن که انگار مچ شون مفصل نداره! این حالت حتی بی ادا و اطوار خاصی، نشونه سلطه پذیریه. زنا معمولا به شکل ناخودآگاه در بین افرادی که مایل به دوستی با اونا هستن، این حالت رو به خود می گیرن. اگه می خواید قدرت تون رو به بقیه نشون بدین، حالت شُل و وارفته به مچ دست تون ندین.

۶. اشاره نکنین

حواس تون باشه به آدما اشاره نکنین یا انگشت تون بی هدف در هوا نچرخه. این کار زنای غرغرو رو به یاد آدم میاره. اگه به دنبال حرکاتی با انگشتا هستین، دستانی با کف گشوده یا اُکی غواصی (کف دست تون رو باز کنین و نوک انگشتان اشاره و شست رو روی هم بذارین) اشارهای مثبتی هستن و شما رو صمیمی تر و با اعتماد به نفس تر جلوه میدن.

بایدها

۷. پاها رو طبق طرف مقابل بذارین

جهت گیری پاها رابطه مستقیم با خواست و میل شما داره. اشاره ی مستقیم پاها به طرف مقابل به معنی علاقه حقیقی شما واسه ایجاد ارتباطه. درمقابل وقتی پاها سمتی دیگر مثلا در خروجی رو نشونه بگیرن، یعنی فرد بیشتر مایل به ترک موقعیته تا شناختن شما. در رویارویی با آدمای قوی و معتبر طوری بایستید یا بشینین که پاهایتان مستقیما به فرد دلخواه اشاره کنن، چون نشون دهنده ی علاقه و احترام شماس.

۸. قلمروتان رو مشخص کنین

اگه می خواید قاطع و ابرازمند جلوه کنین، می تونین پاهایتان رو کمی با فاصله قرار بدین. زنا این نشونه رو که به معنای «مشخص کردن قلمرو» است به شکل ناخودآگاه در برابر مردها واسه نشون دادن اعتمادبه نفس به کار می گیرن. زنا وقتی دستپاچه هستن تمایل دارن تاجایی که ممکنه جای کمتری اشغال کنن! مثلا پاها رو روی هم میندازن، دستا رو روی مبل یا صندلی می ذارن یا روی سینه گره می کنن، اما این نشونه ضعفه. با اعتمادبه نفس وارد جمع شید؛ پاها رو پس نکشید، دست به سینه نباشید و شونِه هاتون رو جمع نکنین. این جور محکم و قوی جلوه می کنین.

۹. سبک باشین

منظور شخصیت تون نیس! تحقیقات نشون دادن افرادی که بیشتر از یک قلم رو همراه خودشون این ور و اون ور می برن (کیف دستی و کیف دوشی، کیف و کت و مثل اون) بی نظم و فراموشکار به نظر می رسن! پس پیش از ورود به جمع یا قرار ملاقات فقط لوازم لازم رو در کیف دستی تون بذارین و لباس روتون رو هم هنگام ورود تحویل بدین یا در جایی بذارین تا مجبور نباشید اونو با خودتون این ور و اون ور ببرین.

۱۰. با دستان تون پیکان بسازین

دستا رو در مقابل هم و نوک انگشتا رو روی هم قرار بدین. این نشونه اعتمادبه نفس و اطمینان به خوده. این کار روش خوبی واسه دمیدن اعتمادبه نفس در خودتون و بقیه، پیش از ملاقات یا مراسم و در طول اینه.

چند پیشنهاد دیگر:

  • پا روی پا انداختن و دست به سینه بودن، نشونه اینه که در وضعیت دفاعی هستین. بعضی هم ممکنه فکر کنن آدم نچسبی هستین! بعضی وقتا ممکنه بقیه این طور برداشت کنن که دارین رازی رو مخفی می کنین و تمایلی واسه ایجاد رابطه ندارین. پس هنگام صحبت با بقیه مراقب حالت بدن تون باشین.
  • نباید پیوسته و در تموم طول صحبت یا جلسه به طرف مقابل بچسبید. اما در موقعیت مناسب با پیش بردن سر و شونِه کمی به اون نزدیک شید؛ طوری که طرف مقابل متوجه حرکت تون بشه. راست قامت نشستن یا ایستادن نشونه اعتمادبه نفسه. در موقعیتای رسمی از خمودگی خودداری کنین و تنها هنگامی که می خواید بر چیزی تأکید کنین کمی سرتون رو مایل کنین.
  • رابطه چشمی یکی از نشونه های مهم زبون بدنه. باید بدونین چه زمانی رابطه چشمی برقرار کنین و چه زمانی دست از اون بکشین. البته رابطه چشمی به معنی خیره شدن به طرف مقابل نیس، فقط بعضی وقتا خیلی طبیعی به اون نگاه کنین.
  • در جلسهای گروهی یا صحبت با گروهی از آدما باید به همه اونا به یک اندازه توجه کنین. نباید این طور به نظر برسه که به بعضی بیشتر توجه می کنین و از بعضی غافل شدین.

  • اگه کمی با فاصله بشینین یا هنگام ایستادن کمی فاصله بگیرین، پیام نامناسبی رو منتقل نمی کنین. این نشون می ده دوست دارین حریم شخصی تون رو حفظ کنین و اینکه نسبت به خودتون حس خوبی دارین.
  • لبخند با خنده فرق داره. لبخند نشونه ای ملایمه؛ خنده محکم تر، رساتر و حتی بلندتره. باید متناسب با موقعیت تصمیم بگیرین لبخند بهتره یا خنده.
  • هیچ وقت سرتون رو پایین نیندازید، چون این کار می تونه نشونه بی احترامی یا نداشتن اعتماد به نفس باشه.
  • هنگام صحبت با بقیه کمی شونه ها رو شل کنین. آروم باشین، تکیه بدین و آزاد باشین.
  • سریع حرف زدن اثر خوبی نداره. باید به آرامی و با صدای مناسب صحبت کنین. ۴۰۰۰تومن