۱۰ شیوه دستیابی به آرامش توسط کارآفرینان موفق

آرامش و حفظ خونسردی از مواردیست که در هر شرایطی، واسه شما به درد بخور میشه و از طرفی، کارآفرینان موفق می دونن که این مهم، نقش موثری در کنار اومدن با مشکلات داره. مهارت حفظ خونسردی در شرایط سخت، هنریست که مانند خیلی از مهارتای دیگه، فقط از راه تمرین نهادینه می شه.

در ادامه می خوایم به ۱۰ روشی اشاره کنیم که کارآفرینان موفق، واسه حفظ آرامش خود از اونا بهره می جویند؛ با سایت ما همراه باشین.

تنفس عمیق

اکسیژن، مغز و سیستم گردش خون شما رو تحریک کرده و در واقع به شما کمک می کنه تا به آرامش برسین. اگه یادتون باشین، در فیلمای قدیمی مشاهده می کردیم که شخصی، پس از خارج شدن از حالت طبیعی و عصبانی شدن، شروع به تنفس درون یه کیسه هوا می کرد. ورود اکسیژن به بدن، جریان خون رو به دنبال داره.

در اینجور شرایطی، مغز دوباره می تونه به بازدهی مناسبی دست پیدا کنه. بعد اتصالات قوی بین عصبای قطع شده و در نتیجه همین موضوع، شما می تونی دوباره تصمیمات بهتر و البته عاقلانه تری رو در پیش بگیرین یا دست کم، به گزینه های بیشتری فکر کنین. تنفس عمیق، آرامش فیزیکی و روحی رو در برخواهد داشت؛ یه بار اونو امتحان کنین.

دقیق شدن و فوکوس کردن بر نتیجه پایانی

یکی از بدترین کارایی که می تونین در مواقع اضطراری انجام بدین، عکس العمل سریع نشون دادنه. با این حال، این همون کاریست که خیلی از مردم انجام میدن. این وسط اما کارآفرینان موفق می دونن که عکس العمل نشون دادن در شرایط اضطراری اشتباه ترین کار ممکن میشه. افراد مورد بحث با فرصت دادن و دقیق شدن و فوکوس کردن روی نتیجه و تصویری بزرگ تر، فضایی بهتر واسه اراده کردن درست و غیر سطحی دارن. اون تصویر بزرگ و نتیجه پایانی براشون قابی ذهنی از راه های رسیدن به نتیجه پایانی و دلخواه رو ترسیم میکنه.

ورزش کردن

حرکات فیزیکی راه خوبی واسه منحدم کردن استرس، نگرانی و حتی خشم هستن. مسئله اینجاس که تموم این شرایط، در زمان سختی به طور کامل طبیعی هستن و کارآفرینان موفق می دونن که با انجام حرکات ورزشی و فعالیت، خیلی راحت می تونن به آرامش برسن. اگه نیاز به اراده کردن مهمی دارین یا حتی منتظر تماس تلفنی با اهمیتی هستین، تلاش کنین کمی قدم بزنین یا حتی بدوید.

با انجام این حرکات ورزشی، مقدار اندروفین داخل بدن زیاد شده که به تنظیم تعادل عصبی و روحی کمک میرسونه.

تفکر و تمرین جمع کردن حواس

یه تفکر عمیق یا تمرین جمع کردن حواس به ذهن شما آموزش میده تا آرامش داشتن رو فرا گیرد؛ بعد شما می تونی به موقع ضرورت، ازش استفاده کنین.

مدیتیشن یا همون تفکر و جمع کردن حواس تمرینیست که به شما کمک می کنه تا افکار خود رو مدیریت و یا یعنی، رام کنین. افکاری که آگاهانه و یا ناخودآگاه همیشه از سویی به طرف دیگه تاب می خورن.

شما با تمرین همیشگی قادر هستین ذهنتون رو آموزش داده تا به موقع ضرورت، خیلی راحت آرامتان کنه. کاری که واسه کارافرینان یه عادته.

گوش دادن

آروم بودن و آرامش داشتن بیشتر به معنی سکوت کردن و اجازه به خودتونه تا نظرات بقیه رو هم بشنوین. بیشتر مردم دوست دارن تا بقیه به حرفهایشون گوش بدن و در نتیجه، مرتبا صحبت کرده تا جایی که فراموش میکنن بقیه هم نیاز به شنیده شدن دارن. شنیدن یه مهارت اکتسابیست که خیلی شرایط استرس زا و… رو خیلی راحت دچار تغییر کرده و نابود می کنه. کارافرینان موفق می دونن که یادگیری مهارت خوب شنیدن، به اونا کمک می کنه تا خیلی راحت در خیلی از شرایط استرس زا، آروم شن.

همدلی کردن

همدلی، کمی بیشتر از شنونده خوب بودنه. همدل بودن به این معنیست که واقعا حس کنین جای طرف مقابل هستین. بعضی وقتا مردم به اشتباه فکر می کنن همدلی یعنی کاری واسه دیگری انجام دادن؛ این به معنی حل کردن مشکلات بقیه نیس اما وقتی بتونین به طور موثری به حرفه های طرف مقابل گوش بدین، به نقطه ای می رسین که ذهن شما، با ایده یه پیشنهاد و راه حل آرامش بخش مواجه می شه؛ راهکارهایی که واقعا به درد بخور باشن.

یادگیری همدلی به شما کمک می کنه تا آروم بمونین به خاطر این که شما در این حالت یاد می گیرین تا مسایل و مشکلات رو شخصی تلقی نکنین. بعضی وقتا جریانات و اتفاقاتی که در گذشته براتون اتفاق افتاده باعث می شن تا حس کنین حرفه هایی که طرف مقابل می زنه، مربوط به شماس، در حالی که واقعا اینجور نیس. بعضی وقتا دور و بریا فقط از مشکلاتی می گن که خودشون با اونا درگیر هستن.

ثابت قدم بودن

مهم اینکه همدلی و شنونده بودن به این معنی نیس که شما از تصمیم خود بیخیال شین. کارآفرینان موفق می دونن که پس از اراده کردن پایانی آرامش حق اولیه و مسلم اوناس. این افراد باور دارن که می تونن ثابت قدم باشن و از انتخاب و تصمیمشان خیلی راحت دفاع کنن. ثابت قدم بودن به داشتن آرامش، کمک زیادی می کنه.

دونستن ارزش واقعی خود

وقتی شرایط پرتنش و استرس زا می شه، افراد موفق همیشه ارزش واقعی خودشون رو به یاد میارن و به همین روش، اجازه نمی دن تا بعضی گفته ها یا شریط سخت، بر روحیه اونا تاثیر گذارد. وقتی به ارزش خود باور دارین، مشکلات رسیدن به هدف رو موقت دونسته و پس، در آرامش می تونی تصمیمات بهتری در پیش بگیرین.

خیلی راحت بخشیدن

کارآفرینان موفق می دونن که هممون بعضی وقتا آرامش خود رو از دست می دیم. واسه همینه که اونا خیلی راحت می بخشن و کینه توزی نمی کنن. وقتی شما خیلی راحت ببخشین، درونتون صلح و آرامشی به وجود میاد که در دوران مشکلات و سختیا خیلی راحت خونسردی خود رو حفظ می کنین.

دقیق شدن و فوکوس کردن بر خوبیا

دقیق شدن و فوکوس کردن بر و خوبیا همیشه کلید بزرگی واسه پیشرفت [شخصیت] است. توجه به این مهم به شما کمک می کنه تا همه روزنهای روشن زندگی رو مشاهده کرده و تموم مشکلات رو فرصتی واسه پیشرفت خود ببینین و البته در این صورته که شما توانایی حفظ آرامش در شرایط سخت رو دارین.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *