گردشی در نمایشگاه بین المللی ایران تله‌کام ۲۰۱۷

هجدهمین نمایشگاه ایران تله کام امروز شروع و کار کرد و در روز اول فعالیت خود میزبان بزرگان بخش دولتی و خصوصی خیلی از سازمانا و شرکتا در کنار بازدیدکنندگان بود. تعداد یازده سالن در نمایشگاه بین المللی تهران واسه این اتفاق در نظر گرفته شده که در بین اون یه سالن به طور کامل به تولیدکنندگان خارجی و بین المللی اختصاص داده شده.

دو سالن بزرگ و اصلی نمایشگاه واسه دو اپراتور اول و دوم بود که هر یک با نتیجه های کار و طرحای فروش جدیدی در ایران تله کام هجدهم شرکت کرده و بیشتر از بقیه بخشا‏، بازدیدکنندگان رو به خود جذب کرده بودن. در این مطلب تلاش می کنیم تا شما رو با حال و هوای کلی تله کام ۲۰۱۷ آشنا کنیم.

غرفه های بین المللی در سالن ۵ نمایشگاه حضور داشتن و بازدیدکنندگان کمتری نسبت به غرفه های داخلی به اونا مراجعه می کردن.

بخش بین الملل بیشتر تماشاگر حضور شرکتای آسیایی و خاورمیانه و هم اینکه نمایندگیای فعال برنده های جهانی بود

کارکنان پرشمار اپراتورها در فضای باز نمایشگاه حضور داشتن و بسته های اینترنتی رایگان و یا با تخفیف خاص واسه همه مردم عرضه می کردن. درکنار ارائه این بسته ها، بخشای تفریحی و جانبی هم واسه بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده بود.

سیم کارت رایگان رایتل که برخلاف دو اپراتور دیگه فقط به دانشجویان داده نمی شد و واسه همه مردم مجانی بود، با استقبال زیادی مواجه شد.

سالن همراه اول هم پر از بخشای جور واجور و مختلفی بود که در اون مسابقات مختلفی هم برگزار می شد. هم اینکه دکهای تعبیه شده در محیط فضای باز نمایشگاه هر دو اپراتور به ارائه سیم کارت رایگان و یا با شرایط خاص و امور مشترکین می پرداختن.

مسابقه گویندگی و دوبلوری یکی از قسمتای غرفه همراه اول در نمایشگاه بود.

شرکت ایرانسل خلاقیت جالبی رو با به کار گیری فناوری VR (واقعیت مجازی) در نمایشگاه به کار برده بود و از علاقه مندان واسه بازی فوتبال مجازی دعوت به عمل می آورد.

یه سالن کوچیک در اختیار تیم انارستان قرار داشت که در بخش کودک و نوجوون فعالیت می کنن. دست اندرکاران انارستان با ایجاد محیطی خوشحال کننده و باحال موفق به جذب قشر کم سن و سال نمایشگاه شده بودن. مخصوصا معرفی سیم کارتای مخصوص کودکان توجه والدین رو به خود جلب کرده بود.

«نارتب»، تبلت مخصوص کودکان که به وسیله انارستان عرضه می شد.

چگونگی کارکرد سیم کارت کودک انارستان که اینترنتی پاک رو رای بچه ها به ارمغان آورده بود. به گفته مسئولین انارستان ۵۰ هزار سایت مجاز و مشخص شده در این سیم کارتا پشتیبانی می شن.

نوای اول و اول مارکت دو اپلیکیشن در رابطه به هم، غرفه در کنار همدیگه داشتن و یکی از جوایز نفیس نمایشگاه رو عرضه می کردن. استقبال مردم در شرکت و ثبت نام در قرعه کشی این دو موسسه هم گسترده بود.

نوای اول اپلیکیشنی مختص پخش و دانلود قانونی موسیقیای مجاز ایرونی در کنار بخش خبررسانی بخش موسیقیه. به کار گیری خدمات این اپلیکیشن واسه کاربران اون کامل مجانیه.

اول مارکت یکی از بزرگترین جایزه های نمایشگاه امسال رو واسه بازدیدکنندگان در نظر گرفته بود: ۱۰ دستگاه BMW که ازدحام مردم رو واسه شرکت در مسابقه اون به همراه داشت.

همونجوریکه وزیر ارتباطات در سخنرانی افتتاحیه مراسم از برنده های تولیدکننده سریال و تلویزیون که قادر به اخذ مجوز IPTV شدن سخن به میان آورد، غرفه هایی هم در این مورد در سطح نمایشگاه فعالیت می کردن که با استقبال عمومی مردم مواجه شدن. اپلیکیشنایی مثل لنز (جزو زیر مجموعه برند ایرانسل) و آی سیما و… در این مورد مشغول به کار بودن. جالبه بدونین به کار گیری بعضی از این سرویسا مثل آی سیما با همکاری ISPهای اینترنتی و اپراتورها با ترافیک رایگان صورت میگیره.

به نظر شما برنده های داخلی چه زمان دست از این نوع تبلیغ بر می دارن؟

نکته قابل توجه این نمایشگاه تبلیغات خلاقانه ای بودن که درحین بازدید از غرفه مشاهده می کردین. تبلیغاتی که مونوپادهای مردم رو به تلاش واداشته و عکسای سلفی با اونا گرفته می شد.

بازار سلفی گرفتن با ربات تبلیغاتی در ورودی غرفه همراه اول بسیار داغ بود.

کار زیبایی که بعضی از غرفه ها واسه حفظ محیط زیست انجام داده بودن، نبود چاپ بروشورهای تبلیغاتی و جانشین کردن اون با کدهای QR بود.

خیلی از غرفه ISPها در سطح نمایشگاه قیمت شکنی کرده و بسته های اینترنتی خود رو با تخفیف بسیار خاص که بعضی وقتا به ۷۰ درصد هم می رسید، ارائه می کردن. پارس آنلاین، آسیا تک، روشن کننده نت و… از جمله این شرکتا هستن.

بسته های آسیا تک در حجمای جور واجور و قیمتای جورواجور به همراه مودم واسه مشتریان عرضه می شد. ثبت نام کاربران در همون محیط نمایشگاه هم ممکن بود.

جای اپراتور خصوصی پست که به همت پیک بادپا راه اندازی شده خالی بود، تا در قیمتا و سرویس دهی به رقابت با شرکت ملی پست بپردازه.

وزیر ارتباطات بعد از سخنرانی ابتدایی خود در سالن همایشای نمایشگاه، به بازدید از غرفه های جورواجور پرداخت. ازدحام جمعیت در کنار «محمدجواد آذری جهرمی» در بین دیدار از سالنای اتفاق ایران تله کام دیده می شد. خبرنگاران و همه مردم به عکسبرداری و صحبت با وزیر جوون می نشستن که لحظات جالبی رو در نمایشگاه بوجود آورده بود.

وزیر ارتباطات از بیشتر غرفه ها بازدید و با مسئولان اون به گفتگو و رد و بدل کردن نظر می پرداخت.

شرکت نام آشنا و قدیمی صاایران هنوز فعالیت می کنه و البته کاربری خود رو از این رو به اونو ساخته و بیشتر به تولید اجناس بی سیم و لوازم مشابه می پردازه.

امسال شاید آخرین دوره برگزاری نمایشگاه تله کام به صورت جدا از هم میشه، چون که قراره از سال آینده دو نمایشگاه الکامپ و تلکام در کنار همدیگه برگزار شن. برگزاری همزمان دو نمایشگاه در شرایطی قابل توجیه س که این دو با یه راه و روش و یه هدف برگزار شن‏، وگرنه اجرای همزمان اونا هیچ فرقی با گذشته نداره.

[این مطلب به وسیله امین قیاسی، آرش پارساپور و امیر مستکین جفت و جور شده.]

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *