سردرگمی کارشناسان سئو پس از آپدیت مرموز گوگل

اینجا به خلاصه ای از سوال و جوابای به روزرسانی الگوریتم هسته گوگل در این هفته و اخبار درباره پاندا می پردازم. دیروز، گوگل اعلام کرد که الگوریتم رنک دهی هسته رو طی هفته به روز کرده. اونا هم اینکه اعلام کردن که حالا الگوریتم پاندا بخشی از الگوریتم رنگ دهنده هسته شده. این دو خبر دوازدهم ژانویه ۲۰۱۶ منتشر شدن و واسه کارشناسان سئو جزو خبرهای مهم بودن.
البته گزارش هر دو خبر باعث ایجاد پریشونی و گیجی واسه سئوکاران شد. علاوه بر این، هروقت اطلاعات جدیدی در مورد الگوریتمای گوگل منتشر می شه، بیشتر منتهی به سوالات و پریشونی و گیجی می شه. من می خوام کمی از این ماجراهای درهم و برهم کم رو براتون ساده کنم.
بروزرسانی آخر الگوریتم پاندا نتونست جریمه های پاندا رو به روز کنه
از اونجایی که گوگل گفت که الگوریتم پاندا بخشی از الگوریتم هسته س بعضی شاید با خود فکر کنن که این بروزرسانی شاید تنظیمات و تغییرات جدیدی بوجود میاره و علاوه بر این شاید بعضی از سایتا تاثیر منفی از الگوریتم پاندا بگیرن. اما این بروزرسانی اصلا ربطی به این جریان نداره.
گری ایلیز گوگل به طور روشن در توییتر گفت که هیچ ربطی به نشونه هایی که از پاندا می بینین نداره. ایشون هم اینکه گفت: ” نوسانات گذشته در رنکا هیچ ربطی به پاندا یا حیوان دیگه-منظور الگوریتمای دیگه- نداره.”

نوسانات

الگوریتم پاندا به صورت real time کار نمی کنه
مسئله دیگری که باعث ابهام شده این بود که پاندا الان real time شده یا خیر. جواب اینه که نشده. گری هم گفت: ” هرچیزی درباره real time بودن پاندا شنیدین اشتباهه و این الگوریتم فوری یا real time کار نمی کنه.”
جون مولر هم از طرف گوگل در ویدیویی ۲۸ دقیقه ای در hangout اعلام کرد که الگوریتم پاندا هنوز real time نیستن و با بروزرسانی الگوریتم هم اینطور نیستن. انگار الگوریتم پاندا با روش خود و با فاصله های وقتی متفاوتی به روز شن.
به روز رسانیای پاندا باید کمی منظم تر بشن
جون مولز باز در ویدیویی نیم ساعتی در hangout اعلام کرد که فکر میکنه با این اتفاقات بروزرسانی پاندا کمی سریعتر و منظم تر شن. ایشون هم اینکه گفت: منظورم اینه که ما به کیفیت سایتا نگاه می کنیم و می فهمیم که کدامشون کیفیت بالاتری داره، کدوم کلا کیفیت پایین داره و اون موقعه که از اونا در رنک دهی استفاده می کنیم. این در واقع روشیه که مجبور می کنه آپدیتا سریع تر و کمی منظم تر منتشر شن.
البته اون گفت که قول صد در صد نمی ده اما پیش بینی این قضیه رو می کنه.
الگوریتم پاندا بخشی از الگوریتم هسته س. یعنی چه؟
بزرگتری ابهامی که واسه ما ایجاد شده اینه که ما هنوز در مورد بعضی از جنبه های الگوریتم پاندا صحبت می کنیم که بخشی از الگوریتم هسته نیستن. اما دقیقا چه معنایی داره که بخشی از الگوریتم هسته باشه؟ به وسیله اون کنترل می شه؟ بخشی از پاندا به وسیله اون اداره شده و بخشی نه؟
چه نشونه هایی با بروزرسانی آخر الگوریتم پاندا اتفاق افتاد؟
همه میدونیم که افراد زیادی چند هفته گذشته احساس تغییراتی جدید در گوگل می کردن. اما میدونیم که مربوط به پاندا نبود. پس چه نوع سایتایی تحت تاثیر تغییرات قرار گرفتن؟ گوگل به طور خاص درباره این موضوع صحبت نمی کنه. این موضوع هم مانند به روز رسانیای فانتومه که همه رو گیج کرده بود؟ ، باید گفت این به روز رسانیای هسته همیشه واسه وبمسترها و کارشناسان سئو مرموز باقی خواهند موند.
حال، چه فرقی ایجاد شده؟ پاندا بخشی از هسته س؟
بزرگترین سوالی که هست اینه که چیجوری این تغییرات بر قوانین رنک دهی تاثیر میذاره. واسه وبمسترها حالا چه تغییری ایجاد شده؟ گوگل هنوز به این سوالات جواب نداده اما به محض جواب به سوالها شما رو باخبر میسازیم. به طور خلاصه، بعضی از ابهامات و سر درگمیایی که واسه کارشناسان سئو و وبمسترها ایجاد شده با شما در میان گذاشتیم.