از قوی‌ترین مرد تا ثروتمندترین زن در شورای شهر

در فهرست چهارمین شورای شهر تهران، چهره های شناخته شده ای به چشم می خورند. چهره هایی که کارنامه فعالیت شون اونا رو در فهرست «ترین»های این شورا قرار می دهد.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: در آخر بهشت نشینای ۴سال بعد مشخص شدن. در این فهرست نامزدهای طیف احمدی نژاد هیچ سهمی ندارن اما اصولگرایان با ۱۸عضو و اصلاح طلبان با ۱۳عضو پا به این شورا گذاشته ان. اعضایی که هفت نفرشون در شورای سوم هم حضور داشتن و به جز ۴ورزشکاری ملی، بقیه اعضا از چهره های فرهنگی و سیاسی کشور هستن.

اما چهارمین شورای شهر تهران چند عضو «ترین» داره. پیرترین عضو شورای شهر امسال، عباس شیبانیه. اون متولد ۱۳۱۰ه و در ۸۲ سالی که از عمرش گذشته، به فعالیتای فرهنگی و سیاسی مشغول بوده. به نوشته دایره المعارف ویکی پدیا در سال ۱۳۳۵ در تظاهرات پشتیبانی از جمال عبدالناصر دستگیر شده و از دانشکده پزشکی هم اخراج شده. در انتخابات ریاست جمهوری سال ۶۰ حریف محمد علی رجایی بود و در انتخابات ریاست جمهوری دوره پنجم، حریف اکبر هاشمی رفسنجانی. اون رو میشه ساکت ترین عضو شورای شهر هم دونست که در شورای شهر سوم بیشتر اوقات رو به سکوت می ذارن.

عباس شیبانی به همراه مهدی چمران و حبیب کاشانی پرسابقه ترین اعضای شورای شهر هستن که از شورای دوم در مجلس شهری هستن. یعنی از سال ۸۱ تا الان و تا ۴ سال دیگه!

اما لقب جوون ترین عضو شورای شهر رو محسن پیرهادی از اون خود کرده. اون متولد ۱۳۵۹ه و کارشناسی ارشد روابط بین الملل داره.

مجتبی شاکری جانباز ۷۵ درصدی شورای شهره که از ناحیه دو چشم، دو پرده گوش و دو دست جانبازه.

بدشانس ترین

 در بین ورزشکاران کشور عباس جدیدی رو میشه یکی از خوش شانس ترین ها دونست که به مجلس شهری تهران راه یافته. اما اون شک نداشته باشین در بین ورزشکاران حاضر در شورای شهر بدشانس ترینشونه. جدیدی در فینال المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا با کمک داوران به نفع کورت انگل آمریکایی از رسیدن به مدال طلا بازماند. در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی هم در دستهٔ ۱۳۰ کیلو به مقام چهارم رسید. بدشانسی اون البته وقتی گل کرده بود که در رقابت های جهانی تورنتو ۱۹۹۳ با شکست خادارتسف روس و ملوین داگلاس آمریکائی قهرمون جهان شده بود، اما به دلیل به کار گیری داروی نیروزا مدال اون پس گرفته شد. شاید این سالایی که جدیدی از میدون کشتی دور بود، شانس سراغش اومده باشه.

ری شناس ترین

احمد مسجد جامعی رو ری دوست ترین و ری شناس ترین عضو شورای شهر می شناسن. کسی که با خاک ری آشناست . فرید قاسمی درباره این عضو شورای شهر می نویسه: به خاک ری دلبستگی داره و خویشانش در ری دفن شدن. دردهای ری رو می شناسه و راهکارهای درمانی داره. اون واسه دولتیای شورای شهر سوم که بر طبل جدایی ری از تهران می کوفتند این جملات رو استفاده کرد: «واسه کار کار شناسی جدایی ری از تهران بهتره کسائی رو بیاریم که دست کم دو واحد درسی هوا شناسی و دو واحد شهرسازی پاس کرده باشن تا شالکه کار رو بدونن» .

قوی ترین مرد جهان در مجلس

اما در بین این «ترین» ها چند نفری هم هستن که نه فقط در شورای شهر، که در سطح کشور و جهان جزو «ترین» ها به حساب میان. حسین رضازاده، قوی ترین مرد جهان اولین عضور شورا هستش که در این دسته از «ترین» ها قرار میگیره. اون دو بار در سالای ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ مدال طلای مسابقات المپیک رو بدست آورد و لقب «هرکول» و «قوی ترین مرد جهان» به اون داده شد. رضازاده در کاردانی تربیت بدنی دانشگاه آزاد تحصیل کرده و به جز ریاست فدراسیون وزنه برداری کشور، سابقه اجرایی و مدیریتی دیگری نداشته.

پرافتخارترین المپیکی

هادی ساعی قهرمون تکواندوی کشور رو به عنوان پرافتخارترین ورزشکار ایرونی در بازیای المپیک می شناسن. ساعی که در شورای شهر سوم هم عضو بود در المپیک آتن و پکن صاحب مدال طلا شد. اون در المپیک سیدنی مدال برنز گرفت. هادی ساعی در دی ۱۳۸۲، پس از وقوع زمین لرزه بم مدالهای کسب شده اش تا اون زمان رو واسه کمک به زلزله زدگان اهدا کرد. ساعی دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاده که در دوره گذشته شورای شهر عضو کمیسیون فرهنگی بوده. ساعی هم جزو ورزشکارانیه که سابقه مدیریتی و اجرایی در بخش شهری نداره.

ثروتمندترین زن شورای شهر

فاطمه دانشور یکی دیگه از «ترین» های این دوره شورای شهره که عضویت اتاق بازرگانی و مدیریت یه شرکت بازرگانی و یه موسسه خیریه رو در رزومه اش داره و به عنوان کارآفرینی شناخته می شه که ۳۰۰ کارمند در مجموعه اون دارن کار می کنن. اون که یکی از ثروتمندترین زنان کشور هستش، دکترای مدیریت رفاه اجتماعی اش رو از امریکا گرفته. دانشور در رزومه تبلیغاتی اش واسه انتخابات شورای شهر نوشته بود: «از تجربیات شخصی اش کار گذاشتن دینامیت در کوه سنگ معدن و انفجار اون هستش. (اگر این از وظایف کارگرانه.)» اون یکی از تجار موفق زن در بخش معدن حساب می شه.

دانشور در مصاحبه هایی که داشته، ماجرای پولدار شدنش رو اینطور توضیح داده: «واسه اولین بار واسه گرفتن کارت بازرگانی خود با فردی که نمی تونست سنگ آهن خود رو از کشور خارج کنه آشنا شدم. با فن گفتگو ای که در من و همسرم وجود داشت تونستیم این فرد رو که یکی از افراد معتمد در بازار بود راضی کنیم تا به صورت امانی یه بار ۴ میلیارد تومانی رو  بدون هیچ هزینه ای در اختیارمون بذاره.  هم اینکه حمل بار به بندر عباس رو که یه میلیارد تومن هزینه نیاز داشت به صورت امانی حمل کردیم. کل روند کاریمون که به ۷میلیارد تومن نیاز داشت و باید دست کم نصف اون رو رو در اختیار داشته باشیم فقط با ۶۰۰ هزار تومن که اونم هزینه رفت وآمد من بود انجام شد. بار به مقصد رسید و مشمول جایزه هم شدیم. اینطوری پول آدمایی رو که به صورت امانی بارشون رو گرفته بودیم بازگرداندیم و از این کار سود سرشاری به من و همسرم رسید.» اون به شکرانه این موفقیت موسسه خیریه مهرآفرین رو واسه پشتیبانی از زنان و کودکان بدسرپرست راه اندازی کرد.

noindex

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

ازدواج اجباری دختر ۹ ساله با یک سگ + عکس

ج سپتامبر 20 , 2019
ازدواج میون این دختر و سگ نامبرده که «باچان» اسمشه، با حضور ۱۰۰ مهمون و بزرگان قبیله انجام شد. براساس گزارشات موجود، قبیله «سانتال» از بزرگ ترین قبایل هنده. رسانه های دولتی هندوستان اعلام کردن که یه دختر هندی اهل یکی از قبایل این کشور مجبور شد تا با یه […]