تیر ۲۵, ۱۳۹۹

ارزان‌ترین شهرهای دنیا برای زندگی کردن

ارزون ترین شهرها واسه زندگی

درتازه ترین مطالعه بانک بین المللی UBS AG، رتبه بندی شهرهای گران و ارزون جهان براساس سطح درآمد و هزینه های زندگی اعلام شد.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، شهرهای زوریخ، ژنو، اسلو، کپنهاگ و نیویورک به ترتیب پنج شهر گران جهان شناخته شدن.

در مقابل شهرهای دهلی نو، مانیل، کی یف، لاگوس و قاهره پنج شهر ارزون جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی لقب گرفتن.

در این بررسی درآمد ماهانه یه خونواده چهار نفره با دست کم اندازه خرید کالا و خدمات بدون در نظر گرفتن مسکن اجاره ای واسه زندگی در شهر زوریخ باید۴۲۶۰ دلار باشه، این رقم در شهر ژنو ۴۱۶۵ دلار و در نیویورک ۳۶۷۳دلاره.

واسه زندگی خونواده چهار نفره در ارزانترین شهرهای جهان متوسط بین ۱۲۷۲ دلار تا ۱۶۱۸ دلار در ماه هزینه در بر داره.

هم اینکه گرانترین مواد غذایی در شهرهای ژنو و زوریخ فروخته می شه و در مقابل قیمت مواد غذایی در کی یف و لائوس ارزانترین اندازه رو در جهان دارن.

قیمت متوسط اجاره مسکن واسه خونواده ای چهار نفره در نیویورک و هنگ کنگ ۴ هزار دلار در ماهه که گرانترین هزینه مصرفی خونواده در جهان شمرده می شه.

از طرف دیگه شهروندان هنگ کنگ،تایوان و توکیو واسه خرید یه همبرگر باید ۱۲ دقیقه کار کنن که این شاخص واسه ساکنان مسکو نیم ساعته.

واسه خرید یه عدد گوشی تلفن آیفون شهروند ساکن مسکو باید ۸.۵ هفته با احتساب هشت ساعت در روز کار کنه اما این شاخص در شهر نیویورک ۵۴ ساعت ،ژنو ۴۷.۵ ساعت و زوریخ تنها ۳۸.۵ ساعته.

شهرهای بزرگ مسکو و سن پترزبورگ روسیه در جایگاه پنجاه و چهارم و پنجاه و یکمین شهرهای گران جهان قرار دارن که متوسط هزینه زندگی بدون احتساب اجاره آپارتمون در اون به ترتیب ۲۲۶۰ دلار و ۲۳۰۰ دلار در ماهه.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

ایسنا