ارزانترین مقاصد گردشگری جهان

به گزارش آلامتو به نقل از بامیلو؛ حالا خوبیش اینه نونِ بعضی از کشورای دنیا از صنعت گردشگری در میاد و اگه راه توریست ها بسته شه باید دسته جمعی غسل میت بگیرن و رو به قبله بخوابن. بخاطر این مجبورند ناز گردشگران رو بکشن. اگه بازم کِرم سفر کردن دارین، ۱۲ کشور کم خرج بهتون معرفی می کنیم تا بتونین با روزی کمتر از ۵۰ دلار در این کشورها، لُردی بگردین و بخورین و تفریح کنین. بخونین و واسه بچه محل های تون تعریف کنین:

فیجی

اگه نقشه رو باز کنین و یه وجب اون طرف تر از استرالیا و نیوزلند رو نگاه کنین مجموعه جزیره هایی به چشم تون می خورد به نام فیجی که قند رو در دل هر گردشگری آب می کنه.عکس های فیجی رو که در اینترنت ببینین فکر می کنین صد سال مشکی هم وسع تون به زیارت اینجور جایی نمی رسه. درسته که در این مجمع الجزایر مکان های لوکس مثل ریگ ریخته. قیمت بعضی از هتل های فیجی شبی ۱۰۰۰ دلاره که حتی فشار خون بعضی از پسر حاجی ها رو هم بالا می برد، اما اگه جوینده باشین مهمانخانه ها و اقامت گاهْ هایی در این جا می یابید که شبی ۲۵ دلار اجاره شونه. حمل و نقل درون جزیره خیلی ارزانه و لب ساحل که واسه سوار کردن تون حتی یه ماچ هم نمی گیرند.

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,Fiji-Beqa-Shark-Dive-6

ولخرجی کردن در این منطقه اصلاً هنر نمی خواهد، اما اگه هدف تون اینه که در سواحل بکر اقیانوس آروم آب تنی کنین، لباس غواصی بپوشید و دست عطوفت بر سر کوسه های گاوی اقیانوس آروم بکشین، غذاهای دریایی خوشمزه بخورین، بدن تون رو زیر آفتاب دلچسب ساحل برنزه کنین و با محلی های شون رفیق شید و عکس بگیرین بسم الله.

کامبوج

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,Cambodia-LP-Traveller

جنوب شرق آسیا کلاً خوراک سفرهای مقرون به صرفه س و از این نظر کامبوج یکی از بهترین کشورای این منطقه به حساب میاد. هر چیزی که فکرش رو بکنین در این کشور ارزانه. می تونید یه اتاق خصوصی مجهز به سیستم تهویه هوا واسه خود اجاره کنین با فقط ۲۰ دلار. غذای محلی شون فقط ۲ دلاره و غذای فرنگی شون ۷ دلار. واسه خرج کردن ۵۰ دلار باید بارها دست تون رو در جیب تون وارد کنین تا حدی که ممکنه براساس تکرار زیاد این کار مفصل کتف تون هرز شه.

کامبوج با برخورداری از مردمی مهربون، سواحلی قشنگتر، خرابه هایی باستانی و جنگل هایی دراندشت یکی از محبوب ترین نقاط توریستی روی کره زمین است. کامبوج جون می دهد واسه یه کوله پشتی و یه قمقمه آب و یه آدم اهل پیاده روی. فقط یادتون نره که پشه کُش با خودتون ببرین.

پرتغال

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,portugal-1

اگه دوست دارین جنوب اروپا رو ببینین و خیلی پول ندین به چه دلیل ایتالیا؟ برید پرتغال. پرتغال گزینه ی ایده آلی هستش. این کشور در شبه جزیره ایبریا و در همسایگی اسپانیا واقع شده و توریست خورَش ملسه. لیسبون پایتخت پرتغال شهری قشنگتر و دیدنیه. کوچه سنگفرش های باریک و بناهای قدیمی و زیبایش رو که سیاحت کردین سوار تراموا شید و برید لب دریا. بزرگترین اکواریوم آب شور و پل آویزون در اروپا اینجا قرار داره.

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,Portugal_L

هم اینکه ماهی کبابی لیسبون رو هیچ جایی گیر نمیارید. بعد از غذا، به عنوان دسر، قهوه و شیرینی بزنین و به موسیقی Fado گوش بدید. حتی اگه یه دفه قاط زدید و دل تون خواست لارج بازی در بیارین و در هتل های ۵ ستاره لیسبون اتاق رزرو کنین بازم هزینه ی کمتری نسبت به بقیه کشورای این منطقه پرداخت می کنین. جالبه بدونین کریستیانو رونالدو بازیکن مشهور فوتبال که روزگاری در تیم فوتبال اسپورتینگ لیسبون توپ می زد، صاحب بعضی از همین هتل هاست.

پرو

لنگر کشتی رو از سواحل پرتغال می‎ کشیم و اقیانوس اطلس رو رد می کنیم تا به آمریکای لاتین برسیم. پرو کشوریه که با قوم اینکا شناخته می شه. اما اگه جهانگرد هستین چیزای خیلی بیشتری از میراث اینکاها در اون جا پیدا می کنین. می تونید در رودخانه ی آمازون قایق رانی کنین، پا لُخت روی شن های سفید ساحل مانکورا بدوید، با شترهای لاما عکس یادگاری بگیرین و بناهای به جا مونده از زمان اینکاها رو سیاحت کنین. هزینه پر کردن شکم، ۵ دلار هم نمی شه. می تونید با شبی ۲۵ دلار در هتل های گردشگری اتاق اجاره کنین و با ۳۰ دلار از هر جایی به هر جای دیگری در این کشور مسافرت کنین.

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,lama-and-machu-picchu-peru-1600x1067

مردم این کشور جزو باحال ترین و خوش مشرب ترین مردم آمریکای لاتین به حساب می آیند و اگه این راه دور و دراز رو تا اون جا رفتید حتماٌ از خجالت تون در می آیند.

جایزه واسه حرفه ای ها: اگه به Cuzco برید، می تونید تور گردشگری شهر افسانه ای ماچوپیچو و معبد آفتاب رو با ۵۰درصد تخفیف بدست بیارین.

چین

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,China--002

واسه گردشگرها چین یعنی اصل جنس. از مارکو پولو که جهانگردتر نداریم. خود همین مارکوپولو هم خرابِ چین و جاده ی ابریشم بود و اگه ریشش گروی ایتالیا نبود، حتماً یه زن چینی می گرفت و همون جا می موند.

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,Confucius_Temple_Taichung_amk

چین قبلاً خیلی ارزون تر بود، اما همین الان هم جزو کشورهاییه که خیلی خرج گردن گردشگر نمی گذارد. به خصوص شهرستان هاش. در چین با کمتر از ۲۰ دلار می تونید روزانه اتاق اجاره کنین، بین ۲ تا ۵ دلار پول هر وعده شام و نهار بدین و با کمتر از یه دلار از سیستم حمل و نقل شهری چین استفاده کنین. از کوه و جنگل و دریا و بیابان چیزی نیس که در چین پیدا نشه. بناهای تاریخی اش هم احتیاجی به معرفی ندارن. می تونید سری به مقبره ی کنفسیوس بزنین و علاوه بر این که فاتحه ای نثارش کنین ازدیدن جلال و جبروت اون محظوظ شید. خود چینی ها هم برخلاف چیزی که چُو افتاده آدم های عُنُقی نیستن و گردشگران رو اذیت نمی کنن. از قدیم هم گفته ان اگه ثریا در چین باشه مردمی از سرزمین پارس به دنبال اون هستن.

کره جنوبی

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,SouthKorea-3

از اون کشورهاییه که به قیافه اش نمی خورد جای ارزانی باشه اما هست. کره جنوبی از واسه ارزون بودن تقریباً با کشورای جنوب شرق آسیا برابری می کنه اما با این وجود کشوریه بسیار مدرن تر. هر ۱۱۱۳ وون کره جنوبی برابر ۱ دلار امریکا هستش و معمولاً چیزایی که توریست ها بخوان بخرن بیشتر از چند هزار وون خرج برنمی داره. یه کباب باربکیو ی کامل با نوشیدنی و همه مخلفات در کره جنوبی ۸ دلار تموم می شه. هزینه ی اینترنت در این کشور اونقدر ارزانه که گداها و بی خانمان های سئول شب ها یه باجه اینترنت اجاره می کنن و در اون می خوابند. معلوم نیس به چه دلیلی اسم این کشور خیلی در گروه ی کشورای ارزون قیمت به گوش نمی رسد.

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,SouthKorea-mosque

جدا از بحث اقتصادی، کره کشوریه با طبیعتی خیره کننده و تمدنی تقریباً قدیمی. فرهنگ کره ای ها هم واسه ما نامعلوم نیس و انقدر سریال کره ای دیده ایم که خودمون یه پا کره ای هستیم. البته کره ای ها هم تا حدودی با فرهنگ ما آشنا هستن و اگه در کره از خوشی زیاد دِق کردین نگران مراسم شب هفت تون نباشین چون کره مساجد با شکوهی داره. راستی تیم ملی فوتبال شون هم که چپ و راست به تیم ملی ما می بازد و می تونید حسابی واسه شون کری بخونین.

هندوستان

در این چند ساله ارزش روپیه هندوستان پایین اومده و اگه قبلاً با هر دلار می تونستید ۳۹ روپیه بگیره حالا می تونید ۶۰ روپیه دشت کنین. یعنی نزدیک به ۵۰درصد روپیه بیشتری داخل جیب تون می رود. اگه می خواهید بدونین هند چقدر ارزانه تصور کنین که در هند هستین. صبح که از خواب بلند شدید پول های تون رو داخل جیب تون بذارین. حتی اگه جیب تون سوراخ باشه و همین طور که راه می روید پول ها از پاچه تون به کف کوچه بریزه، آخر شب که تلو تلو خوران به سمت هتل برمی گردید، هنوز به اندازه پول یه چایی و سیگار ته جیب تون باقی مونده. مگه این که در هتل ۵ ستاره سکنی گزیده باشین و هر روز یه گله فیل دربست کرایه کنین.

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,India-Rickshaw

فقط به دلیل وسعت هندوستان اگه بخواین سرتاسر هند رو ببینین هزینه ی رفت و اومد تون زیاد می شه. واسه این که هزینه ی رفت و آمدتان کمتر شه می تونید بجای این که سوار تاکسی شید، سوار اون ماشین های سه چرخه شید که بهشون می می گن “ریکشا”. اما حتی اگه هندوستان جای گران قیمتی هم بود ارزشش رو داشت که واسه دیدن تاج محل و سواحل گوا و ملکه ی مارها و شنیدن لهجه ی هندی ها کوله بار خود رو ببندین و راهی شید.

بلغارستان (یا اوکراین یا رومانی یا گرجستان یا ارمنستان …)

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,EasternEurope-8

خلاصه بلوک شرق اروپا. ارزون ترین منطقه ی کل اروپا همون کشورای کمونیستی قبلی هستن. در این کشورها هر کسی ۴۰ دلار در جیبش باشه اسمش “پادشاه” است. مثلاً اوکراین که جای تقریباً خوبی حساب می شه هزینه ی هر شب اتاق اجاره کردنش ۸ دلاره (البته تازگی ها اوضاعش بدجوری شیر تو شیر شده). اگه در ایروانِ ارمنستان بخواین با تاکسی از مرکز شهر به دور و بر شهر برید ۱ دلار هزینه تونه. در بلغارستان یه نوشابه رژیمی ۱٫۵ لیتری قیمتش یه دلاره و هر جایی از این کشورها برید می تونید با چند دلار ناقابل به اندازه ی خرس بخورین. شاید این کشورها از خیلی جهات در حد کشورای غرب اروپا نباشن، اما قدم زدن در کوچه سنگفرش های این کشورها که مزین به تیرچراغ برق های فانوسیه، لحظات خاطره انگیزی رو واسه هر گردشگری برجای می گذارد.

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,EasternEurope-2

خوبی این کشورها اینه که خلوت ان. اگه در رُم بخواین کنار کولوزیوم وایسید و فیگور اسپارتاکوس بگیرین و عکس بندازید رهگذران دائم از جلوی دوربین تون رد می شن و کفرتان رو در می بیارن، اما در کشورای بلوک شرق واسه پیدا کردن کسی که بخواد از شما عکس بگیره باید در روزنامه آگهی بدین.

یونان

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,Greece-1

حتی قبل از بحران اقتصادی اروپا که یونان رو در آمپاس قرار داد، این کشور جزو اروپایی های مقرون به صرفه بود. الان که دیگه خیلی بهتر از قبل هم شده. ساندویچ جیروس اصل یونان دور و بر ۳ دلاره، یه وعده کباب بره ۱۰ دلار، شکل های جور واجور نوشیدنی ها زیر ۳ دلار و اجاره یه اتاق زیر ۳۰ دلاره. اگه بخوان کلاه سرتون بذارن و زیاد ازتون اجاره بگیرن ۵۵ دلار! به هر حال الان شرایط مالی شون عالی نشده که بخوان توریست ها رو خیلی اذیت کنن. طفلک یونان با فرهنگ غنی و معماری های چشم نواز و سواحل زیبای مدیترانه و دریای سیاه و دریای اژه بدجوری به خنسی خورده.

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,Greece-3

خدا رو خوش نمی آید. اگه اهل سفرین، برید اونجا هم خودتون تفریح کنین و هم به نوه ، نتیجه های افلاطون و سقراط نوایی برسونین.

گواتمالا (یا نیکاراگوئا یا ال سالوادور یا …)

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,Guatemala-4

باور کنین از این فله ای معرفی کردن کشورها منظور بدی نداریم. فقط مثل همدیگه هستن.

اگه دوست دارین در خرابه های باستانی سیگار بکشین، با عیال تون داخل جنگل وحشی چادر بزنین، موج سواری کنین و غذاهای خوشمزه بخورین، اون هم در حالی که توریست های ژاپنی از منزل تون در بین سرپا گرفتن بچه کنار درخت، عکس نگرفته باشن و روی جلد مجله ی زن روز ژاپن چاپ نکرده باشن، انتخاب های زیادی ندارین. می تونید به کشورای کوچیک آمریکای مرکزی یعنی گواتمالا یا ال سالوادور یا هندوراس و یا نیکاراگوئا تشریف فرما شید. در این کشورها هتلش شبی ۱۵ دلار از شما می گیرد و شام و نهارش وعده ای ۳ دلاره. با همین ۳ دلار می تونید سوار اتوبوس شید و دور تا دور کشور بچرخید و تخمه بشکنید. اگه در این چند کشور خوراکی و تنقلاتی پیدا کردین که بالای ۱ دلار بود مطمئن باشین که شب غذای سنگین خورده اید و خواب بد دیده اید.

البته این کشورها به خاطر آمار بالای جرم و جنایت شون کمی خطری هستن. ممکنه در بین این که بیرون کافه روی صندلی نشسته اید و دارین رانی خود رو واسه بیرون اومدن آخرین تیکه ی آناناسش تکون می بدید، یهو دو تا وانت یکی در سمت چپ و دیگری در سمت راست شما اونقدر ترمزی بکشن که صدای قیــــژ ترمزش باعث شه درجا فاق شلواتان جِــر بخوره. بعد دو گروه آدم گولاخ که اسم شون هرمانوسه و تا وسط پیشونی شون رو خالکوبی کرده ان از وانت ها می پرند پایین و همدیگه رو به رگبار مسلسل ها … رگبار مسلسل ها … رگبار مسلسل ها… می بندند. این وسط شمای از همه جا بی خبر رو هم با خودشون به سردخانه ی پزشکی قانونی می‎کشونن. البته آش به این شوری هم نیس و اگه نصفه شب در محله های جرم خیز این کشورها دنبال اجناس خلاف قانون نباشین شناسنامه تون به این زودی ها باطل نمی شه.

اندونزی (در اصل، بالی)

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,Blue-lagoon-beach-Bali9

بالی یه جاییه که حتی واسه ساکنین منهتن هم زیادی خارجکیه اما از طرف دیگه دستان کاسب هاش برخلاف جاهای مشابه، خیلی چسبناک نیس. در نزدیکی بالی مناطق دیگری به نام های کوتا، سمینیاک و اوبود هست که قیمت هتل هاش سرسام آوره، رستوران هاش ارث پدرشون رو از شما می خواهند و سواحل کثیفش پر از خارجی های مست و پاتیلیه که همه شون بوی ادرار میدن و عربده می کشن.

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,bali

یه وقت خر نشید که وقت و پول تون رو در این مناطق خز و خیل به باد فنا بدین. به بهشت بالی برید و از فضای تمیز و زیبای اون جا لذت ببرین و شبی ۱۵ الی ۲۰ دلار اجاره اتاق بدین و با ۲ دلار شام بخورین و هر چیز دیگری که دل تون خواست رو با در آخرً ۱۰ دلار بدست بیارید. به دور از هیاهو و شلوغی، راحت از مناظر شالی زارهای برنج، سواحل شن مشکی و سفید، کوه های آتشفشانی، کوچه بازار بالی و جنگل های پر دار و درخت اون فیض ببرین. بعضی وقت ها شنا کردن خلاف جهت آب نه فقط احمقانه نیس بلکه خیلی هم هوشمندانه س.

تایلند

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,dsc_0475

هر چند که اسم تایلند خیلی بد درفتهه اما در پاتایا و بانکوک نه فقط کسی از پیروان ابوبکر بغدادی نیس که سرشما رو مثل ته خیار بِکنه، بلکه کسبه اش انقدر باانصاف هستن که به صورت استعاری هم گوش تون رو نمی برند. تایلند ارزون ترین کشور واسه گردشگریه. هتل هاش واسه همه جور قشر آدم اتاق دارن. مقرون به صرفه ترین اتاقی که در هتل های تایلند می تونید گیر بیارین دارای تخت خواب، پنکه و حموم و دستشویی مشترکه و شبی ۶ تا ۱۰ دلار اجاره اشه. اگه حشره خور باشین با ۵ دلار هم می تونید شکم خود رو سیر کنین و پشت بندش با سر کشیدن یه نوشابه ۱ دلاری، سوسک هایی که خوردید رو بشورید و بفرستید پایین.

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,Edited-1310

تورهای گردشگری معمولی هم دور و بر ۱۵ دلار خرج داره. حتی اون جزیره های خوشگلی که در بروشورهای تبلیغاتی دیده اید رو هم می تونید سر و تهش رو با همین مبالغ هَم بیارین. هوای گرم، غذاهای دریایی جور واجور، تفریحات و سرگرمی های جور واجور در کنار مردم خونگرم و خنده روی تایلند باعث می شه که چیزی واسه خوش گذروندن کم و کسر نداشته باشین. سواحل و جنگل‎های تایلند به حدی زیباست که فک تون می افتد. مخلص کلام این که اگه هیچ کدوم از کشورای بالا رو نرفتید، تایلند رو حتماً برید. به بدنامی اش می ارزه.

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان,888

در آخر پیشنهاد می کنیم خیلی یه جا نمونید. اگه خشتک تون ۲ تا شد، به جای این که حرمسرا راه بندازید یا واسه خودتون بادی گارد استخدام کنین و ماشین تون رو اسپرت کنین یا به هر روش دیگری پول تون رو صاف داخل مستراح بریزین، سفر کنین و دنیا رو ببینین تا وقتی پیر شدید بهتون نگویند پیرهاف هافو. بگن پیردنیا دیده. حتی اگه پول هتل ندارین، شده یه تیکه کارتن یخچال پیدا کنین و شب ها داخل اون بخوابین اما تا می تونید دنیا رو بگردین.

نویسنده : میثم.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

بامیلو جهانگردی خبرهای داغ روز

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

ارزان‌ترین و گرانقیمت‌ترین کشورهای جهان

ج سپتامبر 20 , 2019
هزینه زندگی در تموم جهان برابر نیس و یه کالا در نقاط جور واجور جهان قیمتای مختلفی داره اما این فرق تا کجاس؟ به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر ؛ ما در خیلی از اوقات، به فکر هزینه های زندگی مون هستیم. حتما براتون جالبه بدونین که هزینه […]