ارائه VPN قانونی در کشور

دبیر شورایعالی فضای مجازی از سرویس دهی قانونی VPN در کشور خبر داد و گفت: براساس این طرح، اشخاصی که در داخل کشور نیاز به دریافت خدمات قانونی VPN دارن، می تونن درخواست خود رو اعلام کرده و واسه دریافت این خدمات ثبت نام کنن.

دکتر مهدی اخوان بهابادی در نشستی که در خبرگزاری مهر داشت، در گفتگو با خبرنگاران مهر با بیان اینکه مقدمات کار واسه سرویس دهی قانونی VPN در کشور دیده شده، گفت: با امید به اینکه این طرح به زودی عملیاتی شه.

ایشون گفت: براین پایه قراره واسه اشخاصی که در داخل کشور نیاز به دریافت خدمات قانونی VPN دارن نقطه تماسی معرفی شه تا این کاربران بتونن درخواست خود رو به مراجع ذیصلاح ارسال کرده و واسه دریافت این خدمات ثبت نام کنن؛ پس از این مرحله از ثبت نام، کاربران می تونن به صورت قانونی در داخل کشور از خدمات VPN استفاده کنن.

دبیر شورایعالی فضای مجازی با تاکید براینکه الان فعالیتهایی که با عنوان VPN فروشی در کشور اتفاق میفته قانونی نیس، گفت: بعضی از کاربران اینترنت نیاز دارن که از پروتکلهای رمز شده واسه تماسهایشان استفاده کنن که الان واسه جواب به این نیاز مجبور به به کار گیری خدمات VPN به صورت غیرقانونی در کشور می شن.

 

ایشون با اشاره به فضای خالی استقاده قانونی از شبکه های اختصاصی VPN در کشور تاکید کرد: دنبال اون هستیم که پاسخی واسه این نیازها در کشور جفت و جور کنیم و براین پایه خدمات قانونی VPN ارائه می شه.

دکتر اخوان گفت: مثلا بانکها، سیستما و موسسات مالی و اعتباری نیاز دارن که از پروتکلهای رمز استفاده کنن و خیلی از نهادهای دیگه هم نیاز به به کار گیری این قرارداد رو دارن که در این مورد قانونی نیازه که در کشور اجرایی شه.

به گفته دبیر شورایعالی فضای مجازی بدیش اینه الان از VPN که در اون از پروتکلای رمز استفاده شده واسه هدف اصلی تخصصی اون استفاده نمی شه و بعضی وقتا واسه دورزدن فیلترینگ و عبور از سامانه فیلترینگ کشور استفاده می شه.

دکتر اخوان اصل وجود فیلترینگ داخل کشور رو لازم و حتمی شمرد و تاکید کرد: با اینکه انتقاداتی به این موضوع در اجرا هست اما اصل وجود فیلترینگ واسه کشور لازمه و نمی تونیم اجازه بدیم که به هر نوع محتوایی مضر واسه فرهنگ کشور بدون هیچ محدودیتی دسترسی وجود داشته باشه؛ هر کشوری از کیان خود مراقبت می کنه و اینم یکی از بخش ها هستش.

noindex

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

ارتباط ازدواج با اندازه شکم آقایان

ج سپتامبر 20 , 2019
اما واقعا این اتفاق طبیعیه و همه مردان محکوم هستن که بعد از ازدواج با چاقی شکمشون بسازن؟ دکتر کورش جعفریان، متخصص تغذیه و رژیمای غذایی در همین رابطه به «جام جم» میگه: موضوع چاقی شکم بعد از ازدواج بیشتر در کشورای آسیایی و به خصوص در ایران دیده می […]