احساس غم و اندوه می‌کنید؟ یک قاشق ماست بخورید!

ماست yoghurt

پژوهشی جدید نشون داده، خوردن ماست وانیلی کم چرب، موجب عکس العمل های احساسی مثبت قوی تر در افراد می شه. لوزینا موژت، سرپرست این تحقیقات از دانشگاه واخنینگن در هلند می گوید:” ما با این یافته ها حیرت زده شدیم. می تونیم بدون توجه به این که افراد غذایی رو دوست دارن یا نه، اطلاعاتی در مورد اجناس غذایی به دست بیاریم.”

محققان از متدی جدید به نام تست نمایش احساسی واسه تعیین تاثیر ماست های جورواجور روی روحیه افراد استفاده کردن.

به سه گروه که هرکدوم شامل ۲۴ شرکت کننده بود دو جور ماست داده شد تا کمی بچشند. این ماست ها از یه برند بوده و یه جور ارائه شده بودن، اما طعم ها و اندازه چربی شون متفاوت بود. بعد احساسات این افراد با به کار گیری چهارمتد آزمایش شد که شامل تست نمایش احساسی جدید هم می شد. محققان به این نتیجه رسیدن ماست وانیلی موجب تحریک عکس العمل احساسی مثبت و قوی شده بود، و این یافته از دلایل قبلی هم پشتیبانی می کرد که رایحه ملایم وانیل در جاهایی مانند اتاق انتظار بیمارستان ها می تونه خشونت رو کاهش داده و روابط میان بیماران و هم اینکه میان بیماران و کارکنان رو بهتر کنه. این تیم تحقیقاتی تاثیر ثانوی ماست رو هم مورد بررسی قرار دادن. فرقی میان عکس العمل احساسی نسبت به ماست توت فرنگی و عکس العمل احساسی نسبت به ماست آناناسی نبود، اما ماست های کم چرب، عکس العمل های احساسی مثبت تری رو به دنبال داشتن.

راه های افزایش هورمون شادی

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

احمق ترین راننده ها در پارک کردن ماشین + عکس

ج سپتامبر 20 , 2019
مجموعه ایی از عکسای خنده دار و باحال در مورد پارک کردن اتومبیل که بهتره خودتون ببینین…   برای کسب اطلاعات بیشتر و جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد به سایت  zusa.ir  مراجعه نمایید