احتمال وجود بیگانگان در سیاره‌های خاموش

وجود زندگی همیشه به خورشید وابسته؟ محققان فکر می کنند که سیاره های سرد دور و بر ستاره ها هم می تونن زندگی داشته باشن.

به گزارش آلامتو به نقل از فرادید، گرمای خورشید یکی از عامل های اصلی زندگیه. اما ستاره شناسا می می گن: «سیاره های خاموشِ بدون خورشید که به دور ستاره ها می بچرخن هم می تونن حامل زندگی باشن.»

شاید این ادعا کمی علمی تخیلی به نظر بیاد، اما واقعیت اینه که این سیاره های خاموش می تونن سرنخ جدیدی واسه محققان باشن.

شون ریموند متخصص فیزیک نجومی در فرانسه س که می گوید: «اگه قرار باشه در سیاره ای زندگی وجود داشته باشه، اون سیاره باید مثل زمین آب (به صورت مایع) داشته باشه. یه لایه یخ روی سطح سیاره می تونه مانند یه عایق عمل کرده و گرمای سیاره رو در خود حفظ کنه. اگه سطح یخ اون کلفت باشه، می توان توقع داشت که آب مایع زیادی زیر اون وجود داشته باشه.»

اون تخمین می زند که این لایه یخ دست کم باید ۱۰ کیلومتر باشه تا در طول میلیاردها سال ها از سیاره مواظبت کنه. ریموند هم اینکه بر یافته های یه تحقیق مشابه که چندین سال پیش در شیکاگو انجام شد صحه می گذارد.

اون ها پیش بینی کرده بودن که زندگی حتی بدون وجود یه ستاره واسه تامین گرمای اون می تونه میلیاردها سال تو یه سیاره وجود داشته باشه. اون محققان بر این باور بودن که گرما می تونه از تفکیک عناصر رادیواکتیو در هسته یه سیاره تامین شه. اون ها نام کشف خود رو سیاره های «گرگ بیابان» گذاشتن، چون به فکر بودن که این سیاره‎ها مانند یه گرگ تنها تو یه دشت وسیع هستن.

ریموند عقیده داره علاوه بر گرمای تولید شده در هسته یه راه دیگه هم هست و اون داشتن یه اتمسفر ضخیمه. اون می گوید: «یه سیاره شناور زمین سان که اتمسفر کلفت هیدروژنی داشته باشه می تونه دمای سطحی خود رو بالای نقطه انجماد آب نگه داره. اون سیاره می تونه دارای دریاچه یا اقیانوس باشه.»

پیدا کردن سیاره های خاموش مشکله، چون ستاره ای دور و بر اون وجود نداشته که اون سیاره نور رو درخشش کنه. در ۱۵ سال گذشته، ۵۰ سیاره خاموش پیدا شده. این سیاره های خاموش از این دید که نتونسته ان به ستاره تبدیل شن هم علاقه محققان رو به خود جلب کرده ان. واسه نمونه، «کوتوله های قهوه ای» به اندازه ای بزرگ نیستن که گدازش انجام بشه، با این حال ۱۳ برابر سیاره مشتری هستن.

همه چیز درباره موجودات فضایی و یوفوها

ظاهر موجودات فضایی چیجوریه؟

فرادید فضا

ادمین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

احمق ترین راننده ها در پارک کردن ماشین + عکس

ج سپتامبر 20 , 2019
مجموعه ایی از عکسای خنده دار و باحال در مورد پارک کردن اتومبیل که بهتره خودتون ببینین…   برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد به سایت  zusa.ir  مراجعه نمایید