اجرای حکم گرداننده سایت مستهجن در هاله ابهام

پس از گذشت هزار و ۲۵۰ روز از شروع بررسی پرونده سعید ملک پور – مدیر سایت غیر اخلاقی آویزون – و تائید حکم اعدام اون از طرف دیوان عالی کشور سرنوشت اجرای حکم در هاله ای از ابهام قرار داره.

در آخرین روزای سال ۸۷ سپاه پاسداران و دستگاه قضائی از ویرانی سایتهای غیراخلاقی فارسی زبون و دستگیری عوامل اصلی این سایتها خبر دادن..

یکی از این مجرمان، شخصی به نام “سعید ملک پور” با نام مستعار “سیاوش حسین خانی” گرداننده یکی از بزرگترین و مشهورترین سایتهای پورنو فارسی به نام “آویزون” و حامی چندین سایت مستهجن معروف دیگه بود. که در بیرون مرز کشور زندگی می کرد و در مهرماه ۱۳۸۷ بازداشت شد.

سعید ملک پور پس از طی مراحل قانونی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام توهین به مقدسات و اصول و ارزشهای دینی، توهین و فحاشی به معصومین (ع) و اعتقادات اسلامی، جمع آوری و منتشر کردن محتوای ضداخلاقی و ضددینی خارجی، جمع آوری، تولید و منتشر کردن محتوای ضداخلاقی و ضددینی ایرونی (به زبون فارسی)، آموزش مسائل غیراخلاقی و غیررسمی، تولید و منتشر کردن محتوای روابط نامتعارف جنسی مانند روابط جنسی با محارم، ضربدری، همجنسگرایی، فتیشیسم و…، تحریک جوانان در مسائل جنسی و عضوگیری از اونا واسه ایجاد گروه های اینترنتی، جفت و جور و منتشر کردن تصاویر تجاوز جنسی و زورگیری از دختران و بانوان ایرونی و منتشر کردن تصاویر برهنه دختران و بانوان ایرونی از راه دوربین مخفی و هک وب کم از طرف قاضی مقیسه محاکمه و به اعدام محکوم شد.

پس از منتشر کردن صدورخبر حکم اعدام واسه سعید ملک پوررسانهای بیگانه مانند بی بی سی فارسی، شبکه های فیس بوکی و دولتمردان کانادایی بازداشت این متهم رو غیرقانونی و مخالف اصل حقوق بشر اعلام کرده و جریان رسانه ای بزرگی به راه انداختن تاجائیکه پای خانوم “ف –الف “همسر سعید ملک پور هم در مصاحبه های تلویزیونی رسانه های غربی و ضد ایرونی باز شد. همسر این متهم حتی بانخست وزیر کانادا هم دیدار داشت و از ایشون درخواست کرد سعید ملک پور رو به عنوان یه شهروند کانادایی از زندانهای ایران رها کنه.

متهم این پرونده در اعترافات خود اعلام کرده: یکی از روشهایی که واسه تولید تصاویر مستهجن و هرزه نگاری استفاده می کردیم این بود که وب کم افراد رو با یه سری نرم افزارهایی که از کانادا یا انگلیس خریدیم، هک می کردیم. وب کم می تونه چیزایی که در اتاق خوابه رو نشون بده. وقتی ما وب کم رو هک می کردیم طرف فکر می کرد کامپیوترش خاموشه، ولی وب کمش روشن می مونه یا ما روشن می کردیم و می تونستیم خیلی چیزها رو ببینیم. خیلی چیزای مستهجن یا چیزایی که مربوط به حریم خصوصی افراد بود، این طوری در می آوردیم و روی سایت قرار می دادیم… بعد از گسترش مرحله مستهجن نگاری و هرزه نگاری گفتیم بیاییم، اعتقادات مذهبی رو تمسخر کنیم. مراسم مذهبی و شمایل مذهبی بود که عکسهای مستهجن روی اونا قرار می دادیم و حتی در نوشته، مراسم مذهبی رو مسخره می کردیم و هدف هم، ضربه زدن به اعتقادات مذهبی و دین مردم به خصوص جوانان بود. وقتی اعتقادات مذهبی یه جوون از بین بره، واسه خیلی کارای دیگه آماده می شه. نکته قابل تامل اینجاس که خود متهم در مورد اعمال خودش میگه: اگه از بیرون بخوام به سعید ملک پور یا سیاوش حسین خانی نگاه کنم هیچ رحمی نمی کنم. می گم مفسد فی الارضه و باید اعدام شه.

نیمه خردادماه حکم اعدام این متهم و از طرف دادگاه انقلاب واسه تائید به دیوانعالی ارائه شد ولی قضات دیوان عالی کشور حکم اعدام رو لغو کردن. که دلیل اون مشکل تحقیقات و ضرورت روبرو شدن ایشون با بعضی از مرتبطان با سایتهای مستهجن بود و پرونده دوباره به دادگاه انقلاب برگشت.

قاضی مقیسه پس از بررسی دوباره پرونده و رفع نقایض حکم اعدام رو دوباره صادر و پرونده رو واسه تائید به دیوانعالی فرستاد تا اینکه پس از مدت هزار روز محمد علی عارفی مدیر روابط عمومی دیوانعالی کشور نهم بهمن ماه سال گذشته اعلام کرد: حکم اعدام سعید ملک پور رفع مشکلات شده و حکم اعدام به تائید و ابرام دادنامه صادر شده از طرف دادگاه انقلاب رسیده

حال نزدیک به هشت ماه از تائید حکم اعدام سعید ملک پور میگذره و اجرای حکم اون در هاله ای از ابهام قرار داره. این درحالیه که بعضی منابع خبری از توقف اجرای حکم اعدام ایشون به دلیل توبه سعید ملک پور از کاراش خبر میدن.

حجت الاسلام محسنی اژه ای – دادستان کل کشور هم – در جواب به این سوال مهر، بدون اشاره به پرونده ملک پور گفت : اگه این افراد قبل از فرستان حکم توبه کنن، کار براشون راحت تر هستش اما در بعضی از موارد هم تماشاگر هستیم پس از قطعیت حکم مجازات به دلیل توبه واقعی محکوم علیه حکم اون با تخفیف روبرو شده.

noindex

ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

اجرای قوانین جدید راهنمایی و رانندگی از ۱۰ اردیبهشت

ج سپتامبر 20 , 2019
فردا دهم اردیبهشته والبته شروع اجرای قوانین و مقررات و جریمه های جدید راهنمایی و رانندگی ،قوانین و جریمه های که مسئولین امیدوار کرده تا۵۰درصد تخلفات رانندگی کاهش پیدا کنه .یکی از این قوانین که واسه پایین آوردن آمار مصدومین و کشته شدگان در جاده های پر خطر کشوره اجبار […]